Колку потроши Кејт Мидлтон на облека на индиската турнеја?

19 април 2016

Изминативе неколку дена постојано се коментира стилот на Кејт Мидлтон, која заедно со принцот Вилијам беше на седумдневна турнеја низ Индија.

Таа  секој ден правеше комбинација на разни парчиња, за што работеле околу 40 различни дизајнери.

По тој повод, магазинот „Космополитен“ објави колку чинат највпечатливите изданија на Војвотката од Кембриџ. Нивната процена е дека чинат повеќе од 50.000 долари.

(лево) креација на А.Меквин - (средина) креација на Анита Донгре - (десно) креација на Џени Пекам

(лево) креација на Емилија Викстед - (десно) креација на Наим Кан

(лево) креација на брендот “Гламорус“- (средина) креација на „Темперлеј Лондон“ - (десно) креација на Ана Суи

(лево) - фармерки „Зара“ и блуза од „RM Williams“ - (десно) фустан од „Топшоп“

(лево) креација на Емилија Викстед - (средина) традиционална облека од Бутан - (десно) креација на Тори Бурч

(лево) - елек од „Wild Company“ и блуза од „Jaeger“

(лево) горен дел од А.Меквин и бело здолниште - (десно) креација на Наим Кан

А ако сакате да видите како си поминаа Кејт и Вилијам во Индија, погледнете ја и галеријата во продолжение:

Објавено:
19 април 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.659 пати