Комбинации со кои Кејт Мидлтон се збогуваше засекогаш

12 јануари 2021

Кога некој ќе стане дел од кралско семејство, а притоа не припаѓал таму отсекогаш, ќе мора да заборави на претходниот живот, а тоа значи и начинот на кој се облекувал и однесувал.

Ова секако не ја одмина ниту Кејт Мидлтон. Сега е пример за елегантен и едноставен дамски стил, но ниту таа не била секогаш толку модно освестена.

Воедно, гледајќи ги нејзините фотографии од порано, се потврдува дека парите и едукацијата, во случајов модна, можат да направат значителна разлика.

Погледнете дел од комбинациите со кои таа се збогуваше засекогаш во моментот кога влезе во британското модно семејство. Па и нема баш за што да жали, барем не во модна смисла, нели?

Објавено:
12 јануари 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.189 пати
Тагови: 
Кејт Мидлтон