Корисен трик: Пенелопе Круз носи џинс што визуелно ги издолжува нозете

6 септември 2019

Во текот на фестивалските денови на Венецискиот филмски фестивал, ѕвездите покрај тоа што ги гледаме во гламурозни изданија на црвениот килим, го привлекуваат вниманието на јавноста и со нивните лежерни, дневни изданија, надвор од официјалната програма.

Прекрасната 45-годишна актерка Пенелопе Круз, деновиве беше забележана во едно опуштено, но урбано издание, што вклучува џинс што визуелно ги издолжува нозете и е одличен избор за пониските девојки.


Се работи за модел во „ѕвонеста" форма, што сезонава повторно се популаризира.

Во комбинацијата на Пенелопе, џинсот е стилизиран со кратко црвено сако и Шанел чанта, што е една варијанта како може да ги комбинирате.

Фото: Daily mail

Објавено:
6 септември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.532 пати