Легендарните невестинските фустани на филмското платно

23 јануари 2023

Невестинските фустани оставаат свој белег, засекогаш, некои помалку некои повеќе. Низ годините на малите и големите екрани продефилирале неизбројан број прекрасни венчаници, бели, во боја, едноставни и екстравагантни...

Некои од актерките во продолжение имале за чест да облечат ремек дело, убавина во полн сјај и да се почувсвуваат дека тој ден е навистина само за нив.

Погледнете ги најдобрите невестински фустани низ декадите што поминале.

Одри Хепберн (1957)

Елизабет Тејлор (1968)

Брижит Бардо (1957)

Mej Кларк (1931)

Кејт Хадсон (2009)

Кимберли Вилијамс (1991)

Кери Бредшо (2008)

Вивиен Леи (1939)

Барбара Стрејсенд(1968)

Кирстен Данст (2006)

Фото: Pinterest

 

Објавено:
23 јануари 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
297 пати