Лејла Филиповиќ освојува во цветен фустан по примерот на Кејт Мидлтон

18 септември 2019

Прекрасната манекенка и сопруга на познатиот водител и актер Тарик Филиповиќ, Лејла, постојано освојува со впечатливите и тренди стајлинзи што често ги објавува на нејзиниот Инстаграм профил.

Тоа беше случај и со една од последните комбинации во кои можевме да ја видиме, а се работи за прекрасен цветен фустан со должина до под колената и шармантен V израз во пределот на деколтето.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) onSep 15, 2019 at 11:23am PDT

Фустанот неодоливо потсетуваше на оној во кој Кејт Мидлтон се појави неодамна, а е одлично парче за последните летни денови пред да пристигне студената зима кога не можеме многу да експериментираме.

chatelaine

Шармантниот фустан Лејла го комбинираше со нежно розово венче како ултимативен хит за сезоната што доаѓа, сандали во бела нијанса и соодветна чанта во розова боја.

Токму ваквите фустани се нешто што совршено одговара за овие последни летни денови, а истите секако можете да ги надополните и со палто или чизми во студените есенски денови што се пред нас.

Инаку, Лејла и Тарик неодамна се вратија од Торонто каде актерот ја промовираше неговата нова претстава, а воедно го искористија времето да посетат некои од најатрактивните знаменитости.

Инфо: Tportal.hr

Фото: Lejla Filipovic/Instagram

Објавено:
18 септември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.561 пати