Летните комбинации на Селена Гомез во кои ќе се пронајде секоја девојка

24 јули 2017

Младата Селена Гомез, покрај тоа што е една од омилените пејачки на тинејџерската публика, таа е и вистинска модна инспирација и тоа не само за нив, туку и за модните дизајнери.

Досега остварила повеќе успешни соработки со познати брендови како „Луј Витон“ и „Coach“. За време на фестивалот „Коачела“, таа и нејзиното момче The Weeknd, беа прогласени од страна на модните инсајдери за најстилска двојка.

Селена може да се пофали и со армија следбеници на социјалните мрежи поради што беше пробласена минатата година за ѕвезда со најлајкуван профил. Токму таму девојките можат да најдат и инспирација за тоа како да се облечат во зависност од пригодата, без разлика на стилот што го негуваат.

Благодарение на трансформациите што ги прави, многу девојки можат да се пронајдат во нејзиниот стил.

Во продолжение погледнете ги летните комбинации на Гомез, во кои ќе се пронајде веруваме речиси секоја девојка, без разлика на стилот:

 

#Минималистички

 

 

# Тренди

 

 

# Спортски

 

 

# Шик и секси

 

 

# Бохо

 

 

# Ексцентричен

 

 

# Софистициран

 

 

# Женствен

 

Кое издание на Селена ви се допаѓа најмногу?

Објавено:
24 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.640 пати
Извор: 
Popsugar