Лето низ розови очила: Улична мода обоена во шармантни нијанси

9 мај 2022

Пјерпаоло Пичоли неодамна за Валентино ја промовираше новата колекција за есен-зима 2022, која остави силен впечаток меѓудругото и поради тоа што целата колекција вклучително и самата сценографија, целосно беа обоени во моќна, магента боја.

Ова лето и уличната мода е во слично „расположение".

Експресивната модна слика на улиците оваа летна сезона најавува богат колорит, а нијансите на розовата боја ќе бидат меѓу најатрактивните.

Од суптилни и пастелни до интензивни и доминантни, розовите нијанси ќе донесат свежина во нашите летни комбинации.

Од комплетно розови комбинации до розови акценти преку накит, чевли или чанти, во продолжение следуваат трендовски комбинации што ќе ве мотивираат како ова лето да ја имплементирате оваа боја во вашиот имиџ.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
9 мај 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.619 пати