Листа на 50 најдобро облечени ѕвезди според „Who What Wear“

4 ноември 2013

Бијонсе Бијонсе

 

Познатите холивудски ѕвезди константно не оставаат без здив кога ќе се појават на црвениот килим, но во секојдневниот живот комбинираат модни парчиња со цел да привлечат што поголемо внимание кај папарацо фотографите.

 

Кара Делевињ Кара Делевињ

 

Модниот он-лајн магазин Who What Wear, направи листа на 50 најдобро облечени шик дами. Очекувано на врвот се најдоа познатиот модел Алекса Чанг, овогодишната оскаровка Џенифер Лоренс и актерката Кејт Босфорт. На големо изненадување на сите е што и Менди Мур се најде помеѓу првите на листата.

 

Гвен Стефани Гвен Стефани

 

Според експертите заслужено место на листата имаат сестрите Ноулс, Бијонсе и Соланж, а зад нив се и Дакота и Ели Фенинг, како и секогаш стилски облечена шармантната актерка која ужива во улогата на мајка Џесика Алба.

 

Менди Мур Менди Мур

 

Не изненадии фактот што своето место за најдобро облечени го потврдија ветеранките во овој бизнис како Дајан Кругер, Рејчел Зое и Гвен Стефани.

 

 

Објавено:
4 ноември 2013
Категорија: 
Сцена