Лив Тајлер и Бред Пит - новата омилена двојка на публиката

30 август 2019

Вториот ден на 76. издание на Венецискиот филмски фестивал беше во знакот на премиерата на „Ад Астра“.

dailymail.co.uk

Бред Пит и Лив Тајлер се појавија на црвениот килим и ги освоија симпатиите на присутните, но според коментарите на социјалните мрежи, и јавноста пошироко.

Бред се појави во црни одело, во комбинација со бела кошула и црн елегантен појас. Залижаната коса наназад е негов познат имиџ, кој ѝ на 55 години му прилега одлично.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

 Прекрасната Лив Тајлер (42) пак, одбра црна волуменозна креација на „Живанши“, со фокус на голите раменици, а покрај впечатливите обетки, нејзиниот највпечатлив моден додаток беше широката насмевка.

@hello__ru

@fashion_celebs_critics_

Ништо помалку расположени не беа ни неколку часа претходно, во прес-делот, каде зборуваа за филмот.

Лив тогаш се појави во шарен фустан со потпис на Стела Мекартни, додека Бред се одлучи за лежерна маица, капче и џинс, слични на она кога се појави во Венеција ден претходно. 

@mymodamix

@mymodamix

@premierpersonalpr

@marcomaccarini

@premierpersonalpr

Со својата непосредност (Лив ги местеше реверите на Бред, тој пак се фотографираше со обожавателите), направија да бидат новата омилена двојка од големиот екран, за многумина причина повеќе за да се погледне филмот.

dailymail.co.uk

@alcideboaretto

Како ви се допаѓаат?

dailymail.co.uk

@mymodamix

@hello__ru

@hello__ru

@hello__ru

@hello__ru

@hello__ru

@hello__ru

@hello__ru

@mymodamix

Објавено:
30 август 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
13.617 пати