Мадона во фантастична фотосесија за Harper’s Bazaar

11 јануари 2017

Непосредно по претседателските избори во САД, Мадона го даде своето прво интервју годинава за февруарското издание на Harper's Bazaar.

Очекувано, во интервјуто без цензура го кажува својот став за новиот претседател, за тоа колку нејзината уметност е политика и како преку музиката што таа ја креира влијае општествено.

Интервјуто е проследено со перфектна фотосесија каква што и доликува на поп кралицата. На црно-белите фотографии Мадона е стилизирана во сексапилни аутфити потпишани од Гучи, la Perla, Диор, Стела Мекартни , Марк Џејкобс и други модни гиганти.

 

 

Објавено:
11 јануари 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
228 пати