Магазинот Гламур ги одбра своите „Жени на годината“

13 ноември 2013

Лауреатите не беа откриени се до последен момент, а главната награда за животно дело ја понесе Барбара Стрејсенд. Останатите наградени „Жени на годината“ се: Кристи Тарлингтон, сопругата на Бил Гејтс – Мелинда, Кетрин Мартин, Габриела Гифордс, Натали Масенет, Кери Вашингтон и Лејди Гага.

Објавено:
13 ноември 2013
Категорија: 
Сцена