Мајка и ќерка воодушевуваат на Инстаграм со заедничкиот стајлинг

15 февруари 2023

На социјалните мрежи честопати среќаваме тренди мајки со нивните мали ќеркички, во прекрасни усогласени стајлизни.

Некои од нив се copy paste верзии, но има и такви кои на сладок начин наликуваат една на друга.

Еден таков Инстаграм профил е оној на Емили Велс, каде што следбениците секојдневно се воодушевуваат на одличните модни комбинации од динамичното дуо – мама и ќерка.

Малата ќеркичка на Емили која има само пет години е вистинска мини модна икона.

Таа со мама и тато живее во Велика Британија и уште од мали нозе знае како да игра со камерата. Омилени парчиња им се патиките, фармерките и oversized јакните.

Иако не се облечени идентично, мајката и ќерката се совршено усогласени во тоа што го носат.

Тие се исто така познати и на TikToku, а освен модните изданија, мама Емили има и Инстаграм профил со идеи за внатрешно уредување.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

w.instagram.com/embed.js">

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily (@emswells)

Објавено:
15 февруари 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.257 пати
Тагови: 
Инстаграм