Максим ја одбра најсекси жената за оваа година

24 мај 2014

candice_swanepoel-wide

На врвот на листата најубави жени на магазинот FHM  се најде младата Џенифер Лоренс, вкусот на магазинот Максим е понаков. На број 1 од листата на 100-те најубави жени се наоѓа Кендис Свонпул, а веднаш зад неа е Скарлет Јохансон.

-Голема чест ми е што сум на првото место на листата на Максим, меѓу толку убави и талентирани жени. Преубаво чувство - изјави моделот на „Викторија Сикрет“

Во продолжение ви го откриваме редоследот на првите десет, а целата листа можете да ја погледнете тука.

За потсетување, минатата година титулата најсекси жена на светот на Максим ја понесе Мајли Сајрус. Разликата меѓу двете победнички е голема... Кое е вашето мислење?

 

1. Кендис Свонпул

2.Скарлет Јохансон

3.Кети Пери

4. Ирина Шаик

5. Џенифер Лоренс

6. Зои Дешанел

7. Алесандра Амбросио

8. Џесика Алба

9. Мила Кунис

10. Кара Делевин

Candice-Swanepoel1

Candice-Swanepoel-VSX-VS-01

candice-swanepoel-victorias-secret-2013

candice-swanepoel-supermodel

candice-swanepoel-on-the-runway-at-sao-paulo-fashion-week_1

candice-swanepoel-amfar-sao-paulo__oPt

Candice-Swanepoel-Make-Up-581

Candice-Swanepoel-Victorias-Secret-Sleepwear-03

Објавено:
24 мај 2014
Категорија: 
Сцена