Марго Роби остави силен впечаток во бел ѕвонест костум на Proenza Schouler

4 ноември 2022

Покрај тоа што знае како да го привлече вниманието и да предизвика позитивни коментари и воодушевување со нејзините актерски таленти, холивудската актерка Марго Роби несомнено знае како да остави силен впечаток и на црвенот килим.

Фото: Getty

Земајќи ги предвид креацијата на Celine со наметка што ја носеше на лондонската премиера на филмот „Amsterdam", па сè до изразито невестинскиот фустан на Шанел што го носеше на премиерата на филмот во Њујорк, ѕвездата докажува дека знае како да го сграпчи вниманието и да го задржи на себе.

Па така и овојпат, за време на доделувањето на WSJ Innovator Awards, Роби се одлучи за малку поинаков пристап. Актерката ги избегна своите вообичаени обемни фустани и наместо тоа избра бел костум од Proenza Schouler.

Фото: Getty

Фото: Getty

Но, она што го прави овој костум невообичаен е неговиот крој. Имано, верно на современиот пристап на брендот кон силуетите, панталоните беа ѕвонарки со долги и широки ногавици, додека пак сакото се карактеризираше со соодветно ѕвонести долги ракави. Под него, актрката носеше долга црна кошула од тантела со која постигна храбар контраст.

Ова не е првпат Марго да се одлучи за необичен костум. Еден таков беше црвениот костум со потпис на The Andamane, чиј предимензиониран блејзерј го комбинираше со хеланки од ликра и го носеше за промоцијата на „Suicide Squad 2" во Л.А. минатото лето.

Фото: Vogue

Објавено:
4 ноември 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
212 пати