Марк Џејкобс направи забава за Наоми Кембел

8 април 2016

Дизајнерот Марк Џејкобс и издавачот Бенедикт Ташен вчеравечер во Њујорк направија голема забава во чест на Наоми, односно објавувањето на нејзината книга.

Првото издание во два дела го добија голем број познати личности што присуствуваа на забавата меѓу Ума Турман, Бела Хадид, Зак Посен...

Инаку, книгата содржи фотографии од моделот и нејзината автобиографија. Со ова издание Наоми ја одбележува и 30 годишнината од кариерата.

Во продолжение погледнете како беше на забавата:

Објавено:
8 април 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
356 пати
Извор: 
Buro 24/7.ru