Маркантниот ди Каприо на насловната на Interview

28 февруари 2014

Иако актерите се во голема еуфорија околу овој настан, сепак Леонардо ди Каприо е зафатен со сликање на светски публикации.  Фотографиите за Interview ги направи француската фотографка Брижит Лаком, која е позната по феноменалните портрети на најголемите актерски ѕвезди на денешницата.

За потребите на снимањето му се придружи неговата колешка од филмот „The Wolf of Wall Street“ – Маргот Роби, на која и се предвидува блескава кариера.

Објавено:
28 февруари 2014
Категорија: 
Сцена