Error message

Меган Маркл во впечатлива црвена креација

11 ноември 2021

Во Њујорк вчера вечер се одржа „Salute to Freedom“ гала, на која специјални гости беа принцот Хари и Меган Маркл.

Поранешната Војвотка од Сасекс се појави во впечатлива креација од свила во црвена боја од модниот бренд „Каролина Ерера“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Grazia UK (@graziauk)

Со висока пунџа, раскошен долен дел на креацијата и нагласена половина, многумина коментираат дека изгледа како принцеза (што на кратко ѝ беше на некој начин).

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GQ Germany (@gq_germany)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by fan page (@harrymeghan_sussexes)

На настанот Хари, кој носеше класично одело со сатенски ревери, збогатени со неговите ордени, додели пет награди на воени ветерани од војската на САД кои живеат, како се вели, во невидливи рани од војната.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Frances (@franceszwei)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Harry Meghan (@harryheartmeghan)

Но, покрај ова, низ социјалните мрежи се рашири и видео од црвениот килим каде една новинарка ја прашува Маркл дали се гордее со својот сопруг, на што таа одговара: „Секогаш се гордеам со него“.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared b (@sussex.b2)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@sussex.b2)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fatima Ilay (@ayil9881)

Објавено:
11 ноември 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.690 пати