Меланија Трамп во бел костим што треба да го има секоја жена

19 септември 2019

Меланија Трамп секогаш е стилска инспирација со нејзините фантастични комбинации, а тоа беше случај и кога се појави на еден настан во Вашингтон во фантастичен бел костим.

Првата дама на САД за церемонијата на доделување на претседателскиот медал на бејзбол играчот Мариано Ривера се одлучи за ефектен стајлинг составен од совршени бели панталони со должина до над глуждовите и палто во иста нијанса.

yahoo_news

Прекрасните бели парчиња таа ги комбинираше со едноставна блузичка во розова нијанса и потпетици во иста боја.

Костимот беше со потпис на една од нејзините омилени модни куќи Диор, додека потпетиците од Маноло Бланик.

breitbart

Иако стануваше збор за едноставна комбинација, сепак беше доволно ефектна за пригодата, а одлична е и доколку сакате да оставите впечаток на некој состанок или настан.

Есента е одлично време за да блеснете во вакво издание, а добро е што парчињата можете да ги комбинирате и со други парчиња како едни од омилените оваа сезона.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by First Lady Melania Trump (@flotus) onSep 16, 2019 at 3:24pm PDT

Како ви се допаѓа изгледот на Меланија?

Објавено:
19 септември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
3.376 пати