Меланија во „Долче и Габана“ мантил ја пречека елката

27 ноември 2019

Првата дама завчера во Белата куќа ја пречека годинашната елка која ќе го краси внатрешниот простор. Со тоа официјално ќе започне празничното декорирање на куќата, за која ќе се погрижи лично таа.

Инаку, Меланија за оваа пригода се појави во прекрасен мантил со цветен принт, со потпис на „Долче и Габана“. Ова парче чија цена изнесува околу 2.300 долари, го искомбинира со црни фармерки, црна блуза и црни високи чизми со потпис на Лубутан.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melania Trump (@elegant_melania) onNov 25, 2019 at 4:02pm PST

 

Во добро расположение и убавата дамска, а сепак полежерна комбинација, првата дама повторно успеа да ги освои симпатиите.

фото: Instagram.com;

Објавено:
27 ноември 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.600 пати