Меланија во тренди тегет металик мантил

15 јануари 2020

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа уште еднаш дека ги следи трендовите. Неодамна со Доналд Трамп присуствуваа на универзитетското првенство во американски фудбал во Њу Орлеанс, а Меланија го привлече вниманието со мантил, кој е едно од најбараните парчиња во моментов.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Trump Family Friendly Page (@trumpfriendly2) onJan 15, 2020 at 2:32am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MELANIA TRUMP WORLD (@melaniatrumpworld) onJan 14, 2020 at 4:00pm PST

Се работи за кожен мантил со металик сјај, во нијанса на бојата на годината (classic blue). Парчето е со потпис на познатиот австралиски бренд „Сканлан Теодор“, основан 1987 година. Меланија го комбинира со високи црни чизми на висока потпетица.

 

Модните толкувачи посочија дека со одбирањето на австралиски бренд и сината боја, сака да оддаде почит на Австралија. За потсетување, класичната сина помеѓу другото, е боја на водата, длабочините, но и нијанса која симболизира мир, спокој и сигурност, во времето кога владее хаотичноста, преку која Меланија сака да изрази поддршка на земјата која се соочува со катастрофални пожари, кои конечно после три месеци се под контрола.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MELANIA TRUMP WORLD (@melaniatrumpworld) onJan 13, 2020 at 3:26pm PST

Инаку, споменатиот мантил е во продажба, неговата цена е 2.000 долари, а достапен е во кафена и црна варијанта. Покрај мантили, постојат и фустани со сличен крој.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MELANIA TRUMP WORLD (@melaniatrumpworld) onJan 13, 2020 at 3:21pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by woman.ru (@woman_ru) onJan 14, 2020 at 2:15am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MELANIA TRUMP WORLD (@melaniatrumpworld) onJan 14, 2020 at 3:42pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MELANIA TRUMP WORLD (@melaniatrumpworld) onJan 14, 2020 at 3:55pm PST

Покрај позитивните коментари, на социјалните мрежи можат да се сретнат и хумористични, како овој во продолжение:

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chaheen (@valid_like_the_dream) onJan 14, 2020 at 10:45am PST

Ви се допаѓа ли овој тренд?

Објавено:
15 јануари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.950 пати