Модата на музичките Ем-Ти-Ви награди

26 август 2013

MTV

Сите очи на јавноста беа вперени во вчерашното доделување на Ем-Ти-Ви Видео музичките награди во Њујорк.  Во продолжение ќе ви ја претставиме листата на добитници, како и модата на црвениот килим.

Видео на годината: Џастин Тимберлејк - Mirrors

Најдобро видео на машки изведувач: Бруно Марс - Locked Out of Heaven

Најдобро видео од женски изведувач: Тејлор Свифт - I KnewYou Were Trouble

Најдобро поп видео: Селена Гомез -  Come and Get It

Најдобра соработка: Пинк и Nate Ruess - Just Give Me a Reason

Најдобро видео со социјална порака:  Macklemore& Ryan Lewis- Same Loveа

Најдобро рок видео: Thirty Seconds to Mars - Up in the Air

Најдобро хип-хоп видео: Macklemore & Ryan Lewis featuringRay Dalton - Can't Hold Us

Најдобра режија:  Janelle Monae featuring Erykah Badu - "Q.U.E.E.N"

Најдобра кореографија:: Бруно Марс - Treasure

Најдобра режија: Џастин Тимберлејк и Џеј Зи- Suit & Tie

Најдобри визуелни ефекти: Capital Citie s- Safeand Sound

Најдобра летна песна: One Direction - Best Song Ever

Мајкл Џексон наградата отиде во рацете на Џастин Тимберлејк

Во продолжение ви ја претставуваме модата од црвениот килим

Објавено:
26 август 2013
Категорија: 
Сцена