Моден мозаик на холивудските диви

26 јуни 2013

 

Идејата е ретроспектива на костими за капење што ги носеле најголемите холивудски диви на филмското платно. Филмовите кои влегоа во изборот за најдобри летни стајлинзи се : „Lolita“, „Into the Deep“,  „Die Another Day“ и „10“.

 

 

 

Едиторијалот е изработен од Гонзало Мачадо, а за стајлинзите се погрижи Џоана Де ла Фуенте употребувајќи модели од Келвин Клајн, Ерес и Ред Поинт.  Екипата понуди еден необично оригинален моден склоп на идеи и дизајни низ годините.

 

Објавено:
26 јуни 2013
Категорија: 
Сцена