Модниот адут на Џастин Тимберлејк: Suit & Tie

1 февруари 2014

Мора да признаеме дека момчето што вчера славеше роденден, секогаш изгледа неверојатно добро каде и да се појави.

Иако веќе пишувавме дека Џастин Тимберлејк е вистинска икона на стилот, мора да кажеме и дека тој ги има вистинските адути за тоа.

Не е тајна дека Џастин е фан на костимите, па токму поради тоа имаме прилика многупати да го видиме во совршено скроени костими во одлични бои и со супер детали.

Во чест на неговиот 33 – ти роденден, во продолжение погледнете ги неговите Suit & Tie комбинации од неговите почетоци па сѐ до денес.

Погледнете ги сите 39 причини зошто костимот и вратоврската се најголемите адути на шармантниот Џастин Тимберлејк.

Објавено:
1 февруари 2014
Категорија: 
Сцена