Модниот бренд Армани слави 40 години

9 април 2015

Armani 1

По повод на 40-тиот роденден, модниот бренд Армани објави архивско видео, потсетувајќи ги и вработените, а и сите љубители на овој бренд, како започна нивната модна приказна.

Се работи за краткометражен филм, за создавањето на легендарното Армани сако.

-Сакото беше мојата појдовна точка во креирањето, сè се вртеше околу него – се присети Армани.

Од сега па понатаму, на страната на модната куќа, секоја недела ќе биде објавувано по едно видео од архивата на брендот. Со тоа Армани сака да им ја пренесе атмосферата на гледачите, како и да им ја открие приказната зад бројните култни парчиња на куќата.

armani-3

Тие што се заинтересирани да го следат овој роденденски процес на Армани, ќе видат и дел од интересните анегдоти врзани за овој познат моден бренд.

Во продолжение ќе го погледнете првото од серијата видеа, а ќе ве потсетиме и на насловите кои се најдоа на Fashionel.mk, поврзани со оваа модна куќа и дизајнерот.

Ова е нашата ретроспектива:

Како Армани стана крал на црвениот килим

Бит-бокс видео атракција на Армани

Скроено по мерка од кралот на модата Џорџо Армани

Погледнете ја впечатливата ретроспективна ревија на Армани

Armani 2

По четири години Армани со „One Night Only in New York“

Џорџо Армани против Прада

Кејт Бланшет: Со мојот прв хонорар си купив Армани костим!

Џорџо Армани креираше костими за новиот филм на Мартин Скорсезе

Џорџо Армани ја лансира првата колекција часовници

Меценството на Џорџо Армани продолжува

Видео: Армани зад сцена зборува за „висока мода“

Ново романтично продолжение на Frames of Life потпишано од Џорџо Армани

Армани во нова филмска авантура

Дали е ова највпечатливото заштитно лице на Армани?

Џорџо Армани го советува италијанскиот премиер

Armani-Prive2

Армани се впушти во гигантски архитектонски проект

Среќен роденден Џорџо Армани: 10 работи што мора да ги знаете за маестралниот дизајнер!

Џорџо Армани ќе отвори музеј во Милано

Армани препорачува: нека вашите очи блеснат со металик туш за очи

Џорџо Армани: Каде ги снема српските манекенки?

Армани за крај на модната недела во Милано

Армани – колекција за отмени жени

Објавено:
9 април 2015
Категорија: 
Сцена