Модно шоу на Шерон Стоун на црвениот килим во Кан

23 мај 2022

Вчерашниот ден на 75-то издание на Канскиот филмски фестивал, црвениот килим беше во знакот на Шерон Стоун.

64-годишната актерка присуствуваше на премиерата на филмот „Forever Young" и притоа го „украде" шоуто на црвениот килим.

Се појави во маркантна, двослојна тоалета со порцелански дезен, дизајн на модното дуо Долче и Габана.

Додека позираше, со асистенција го извади горниот волуменозен дел и тоалетата доби сосема поинаква верзија, со елегантна силуета.

Инаку Шерон Стоун е долгогодишна пријателка на Долче и Габана. Актуелна е како заштитно лице на нивната нова кампања за чантата „Devotion".

Фото: Daily mail / Getty images

 

Објавено:
23 мај 2022
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.972 пати
Тагови: 
Шерон Стоун Кан