Момчето на Кајли Миног го претстави првиот машки парфем од Манго

20 септември 2013

Во Шпанија се одржа промоцијата на првиот машки парфем „Rebel Hero“ од популарниот шпански бренд Манго, а заштитно лице е момчето на пејачката Кајли Миног, Андрес Веленкосо. Tој е познат манекен  кој последен пат беше ангажиран за рекламната кампања од колекцијата есен 2013 на Дона Каран. Од Манго одлучија да го ангажираат токму него, а Андрес се разбира со задоволство ја прифати понудата.

Објавено:
20 септември 2013
Категорија: 
Сцена