На 71. година, Меј Маск совршено носи класичен костум и е пример за жените од сите генерации

29 јануари 2020

Модната икона, 71-годишната Меј Маск, деновиве ја заврши својата промотивна турнеја во Канада за нејзината книга „A woman makes a plan".

По тој повод таа објави фотографија на нејзиниот Инстаграм профил со цел да се заблагодари на сите кои ѝ помогнале во целиот промотивен процес.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maye Musk (@mayemusk) onJan 27, 2020 at 1:22pm PST

На фотографијата изгледа фантастично. Носи елегантен дводелен црн костум, а акцентот е на коланот со синџири што му дава префинета нота на целиот изглед.

Доколку барате идеја како стилски да ја потенцирате секоја ваша класична комбинација, ова е одличен пример.

Во продолжение издвојуваме уште неколку нејзини впечатливи појавувања за време на промотивната турнеја.


Фото: Инстаграм

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maye Musk (@mayemusk) onJan 24, 2020 at 6:09am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maye Musk (@mayemusk) onJan 24, 2020 at 5:46am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maye Musk (@mayemusk) onJan 15, 2020 at 12:15pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maye Musk (@mayemusk) onJan 26, 2020 at 7:06am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maye Musk (@mayemusk) onJan 25, 2020 at 6:36pm PST

Објавено:
29 јануари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.495 пати