Најдобриот моден избор на People's Choice Awards

9 јануари 2014

Покрај Оскарите, Златниот глобус и ЕМИ наградите, еден од најочекуваните настани во поп културата е и доделувањето на People's Choice Awards.

На јубилејното 40-то по ред доделување на овие награди, кое се одржа вчера во „Nokia“ театарот во Лос Анџелес, на црвениот килим позираа јавните личности, дел од кремот на Холивуд, меѓу кои и: Сандра Булок, Џастин Тимберлејк, Џесика Алба, Дру Баримур, Нина Добрев и уште многу други присутни како номинирани за наградите или поранешни добитници.

Меѓу наградените беа и Квин Латифа, Бритни Спирс, Сандра Булок, а дефинитивно триумфираше Џастин Тимберлејк кој освои награди во повеќе категории, меѓу кои и за најдобар музички албум.

 

Дру Баримур Дру Баримур

Хајди Клум Хајди Клум

Сандра Булок Сандра Булок

 

 

 

 

 

 

Објавено:
9 јануари 2014
Категорија: 
Сцена