Најдобрите моменти од првите редови на Неделата на висока мода во Париз

5 јули 2013

Јавни личности од светскиот џет-сет, колекционери, модни критичари и уредници од првите редови ги проследија грандиозните шоу програми на couture колекциите на највлијателните дизајнерски имиња. Ана Винтур, Мирослава Дума, Мила Јовович, Ријана, Кристен Стјуард, Ума Турман се само дел од најпознатата публика на еден од најпрестижните настани во календарот на светските модни случувања кој офицајлно заврши вчера.

 

 

Објавено:
5 јули 2013
Категорија: 
Сцена