Најдобрите стилски моменти на Сиена Милер

12 јануари 2017

Сиена Милер е една од оние холивудски ѕвезди што во текот на своето стилско созревање помина низ различни стилски трансформации.

Она што секако е за пофалба е што нејзиниот сценски имиџ еволуираше, па денеска важи за вистинска икона на стилот.

На црвениот килим може да ја видиме во раскошни гламурозни тоалети, но понекогаш сака да експериментира што резултира со невообичаени, а впечатливи комбинации.

Во галеријата во продолжение издвојуваме дел од најстилските моменти на актерката.

 

Објавено:
12 јануари 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
355 пати