Најпознатите парови кои се појавиле на Оскарите

10 март 2023

Низ годините на црвениот оскаровски тепих поминале многу парови. Од Елизабет Тејлор и Ричард Бартон сè до Џејсон Момоа и Лиза Бонет, голем број на заљубени двојки позирале пред фоторепортерите во исчекување на големите филмски награди.

Гламур, мода и широки насмевки, вака изгледаа најславните парови во историјата на Оскарите.

Ричард Бартон и Елизабет Тејлор, 1970

Сони и Шер, 1973

Џек Николсон и Анџелика Хјустон, 1975

Шер и Вал Килмер, 1984

Синди Крафорд и Ричард Гир, 1991

Мадона и Мајкл Џексон 1991

Гвинет Полтроу и Бред Пит, 1996

Никол Кидман и Том Круз, 1997

Дру Баримор и Едвард Нортон, 1999

Џенифер Анистон и Бред Пит, 2000

Џенифер Лопез и Бен Афлек, 2003

Леонардо Ди Каприо и Жизел Бундшен, 2005

Бијонсе и Џеј Зи, 2005

Џони Деп и Ванеса Парадис, 2008

Хавиер Бардем и Пенелопе Круз, 2011

Бред Пит и Анџелина Џоли, 2012

Оливија Вајлд и Џејсон Судекис, 2016

Џесика Бил и Џастин Тимберлејк, 2017

Џејсон Момоа и Лиза Бонет, 2019

 Фото: Pinterest

Објавено:
10 март 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.706 пати