Најпровокативно роденденско издание на Џенифер Лопез

24 јули 2017

Џенифер Лопез секогаш привлекува внимание со својата појава. Посебно впечатливи се комбинациите што ги бира за црвените килими и за родендените.

Таа денеска полни 48 години, но роденденската забава се случи изминатиов викенд и беше заедничка. Со оглед дека за три дена нејзиниот партнер Алекс Родригез ќе наполни 41 година, двојката се одлучи да направи заедничка прослава и тоа во Мајами.

По тој повод таа одбра транспарентен мини-фустан, со неколку апликации на „критичните“ места, што е убедливо едно од нејзините најпровокативни изданија.

Фустанот го искомбинира со цветкава клач чанта и масивни обетки. Родригез пак, се одлучи за летно сино одело.

Дел од атмосферата од саботната забава споделија на Инстаграм профилите. Иако повеќето коментари се позитивни и обожавателите ги честитаа родендените, постоеја и такви кои сметаат дека Џеј Ло овој пат малку претерала и дека поженствените комбинации повеќе ѝ прилегаат, без оглед што изгледа одлично и може да си го дозволи секој стил.

Роденденската торта беше во златно-бела комбинација, украсена со цвеќиња и некои сребрени детали.

Благодарение на Инстаграмот, успеавме да ги видиме и танцувачките потенцијали на Родригез, а ви ги презентираме во продолжение.

 

 

 

 

 

 

MY HEART!!! CUTIES! @jlo @arod #jenniferlopez #alexrodriguez #jlo #arod

A post shared by Jennifer Lopez (@jlovibes) onJul 22, 2017 at 11:24pm PDT

 

За потсетување, двојката е во врска од почетокот на годинава. 

Објавено:
24 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.648 пати