Најстилските жени за 2015

22 декември 2015

Хрватското издание на онлајн магазинот Buro24/7 ја објави својата листа на најстилски дами за годината што изминува. Во неколку различни категории, селектирани се жените кои со својот имиџ, според овој магазин оставиле најголем печат.

Најоригинални стајлинзи: Оливија Палермо


Најдобар секојдневен стил: Рози Хангтингтон Вајтли


Најдобар изглед на црвен килим: Дакота Џонсон


Најдобро облечена манекенка: Кендал Џенер


Стилски „камбек“ на годината: Сиена Милер


Најдобар блогерски стил: Ирина Лакичевиќ


Нова стилска ѕвезда: Алиша Викандер

 

Објавено:
22 декември 2015
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.453 пати