Најубавите 30 фустани од оскаровскиот црвен тепих досега

7 март 2023

Величенствените тоалети, во кои што актерките се појавуваат на оскаровскиот црвен тепих, се секогаш добредојдена глетка.

Годините наназад донеле прекрасни фустани што ќе останат запаметени како ремек дела на дизајнерите.

Од Одри Хепберн до Зендаја, да ги видиме 30-те најдобри оскаровски изданија во кои се појавиле познатите дами од Холивуд.

Лејди Гага во Александар Меквин

Аманда Зајфрид во Џорџо Армани

Кејт Бланшет во Армани

Анџелина Џоли во Версаче

Џенифер Лоренс во Келвин Клајн

Грејс Кели во Едит Хед

Хали Бери во Ели Сааб

Одри Хепберн во Живанши

Никол Кидман во Џон Галијано

Лупита Нјонг во Прада

Марго Роби во Шанел

Камерон Дијаз во Оскар де ла Рента

Гвинет Полтроу во Ралф Лорен

Џенифоре Лопез во Том Форд

Зендаја во Валентино Џулија Робертс во Валентино Мишел Вилијамс во Вера Ванг Бијонсе во Версаче

Шарлиз Терон во Џон Галијано

Хелен Мирен во Кристијан Лакроа Ен Хатавеј во Армани Џенифер Лоренс во Версаче Бри Ларсон во Гучи Виола Дејвис во Армани Џесика Бил во Кауфманфранко Џејн Фонда во Балман

Реџина Кинг во Оскар де ла Рента Гема Чан во Валентино

Рис Витерспут во винтиџ Диор

Пенелопе Круз во Версаче

Фото: Getty

Објавено:
7 март 2023
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.922 пати