Највпечатливите креации од amFAR гала во Лос Анџелес

6 ноември 2021

Во Лос Анџелес вчера вечер се одржа традиционалната amFAR  гала, на која се собираат средства за борба против ХИВ.

Дизајнерот Џереми Скот е добитникот на специјалното признание за храброст, поради неговата долгогодишно залагање за борба против ХИВ. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Madonna (@madonna)

 

На годинашното издание, признание беше врачено и на платформата „Тик-ток“ како водечка и како платформа која помогнала во поддршката на заедницата за време на Ковид-19 кризата.

Меѓу почесните гости годинава беа и Алесандра Амбросио, Џена Деван, Меган Фокс, Тифани Хадиш, Кејт Хадсон, Вини Харлоу, Парис Џексон, Мила Јовович, Никол Кидман, Хајди Клум, Кејти Пери, Мег Рајан и многу други.

На свеченоста се појави и Мадона, која дојде да му даде поддршка на Скот, ги изненади сите со своето присуство. 

Кога е модата во прашање, повеќето се потрудија да пласираат свечен и елегантен изглед, а некои од највпечатливите креации ви ги презентираме во продолжение:

 Едисон Рае - Версаче

Џереми Скот и Анита

Ешли Бенсон - Москино

Бебе Реџа во Москино

Бела Торн - Џамбатиста Вали

Камила Мендес

Мила Јовович - Москино

Џена Деван - Зухаир Мурад

Мег Рајан

Парис Џексон - Вивијан Вествуд

Марија Бакалова - Москино

Линдзи Вон

Камила Мендес - Родарте

Дипло

Мила Јовович - Москино

Алесандра Амбросио - Ели Сааб

Објавено:
6 ноември 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
685 пати