Наоми Кембел стана мајка!

18 мај 2021

Супермоделот Наоми Кембел ја изненади јавноста со последната инстаграм објава.

Имено, таа сподели фотографија на која со рака допира  и држи бебешки нозе и напиша:

„Прекрасен мал благослов ме избра да бидам негова мајка. Почестена сум што ја имам оваа нежна душа во животот, не постојат зборови кои можат да ја опишат доживотната врска која сега ја имам со мојот мал ангел. Не постои поголема љубов“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Naomi Campbell (@naomi)

 За сега нема други детали околу веста која дефинитивно изненади многумина, особено бидејќи пред неколку години изјави дека не планира да стане мајка. 

Објавено:
18 мај 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
918 пати
Тагови: 
Наоми Кембел