Не може да е попразнично: Елтон Џон и Ед Ширан имаат нов спот и песна „Merry Christmas“

3 декември 2021

Ед Ширан и Елтон Џон направија песна и спот кои не може да се попразнични.

Се' што е асоцијација на божиќни и новогодишни празници - се содржи во песната.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

Насловена е „Merry Christmas“, а видеото е налик на божиќните филмови кои се актуелни.

„Минатиот Божиќ добив повик од мојот пријател Елтон Џон. Ми рече дека треба да направиме божиќна песна, а јас му одговорив: 'Да, можеби во 2022 година'. Но, всушност рефернот го напишав истиот тој ден" – откри Ед Ширан.

 

 

Објавено:
3 декември 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
4.489 пати