Нејзиниот стил масовно се копира – Ријана е највлијателната ѕвезда за 2017

15 декември 2017

Колку и да е понекогаш бизарно тоа што ќе го облече Ријана, инстантно станува тренд. Единствено поради тоа што таа е Ријана – сама по себе феномен.

looklive.jpg

Откако се појави во музичката индустрија, набрзо ја освои и модната сцена, а сега нејзиното име е апсолутно бренд кој продава.

vogue.jpg

Токму затоа можеби и не е за изненадување резултатот од истражувањето на платформата Lyst, кои направија една глобална анализа на пазарот за годината што изминува со што дошле до заклучокот дека стилот на Ријана е најкопиран на светско ниво.

haus_of_rihanna.jpg

Во нивното истражување, тие опфатиле 80 милиони купувачи од различни географски точки на светот, а резултатот укажувал на еден фаворит кога стилот е во прашање – поп иконата Ријана.

footwear_news.jpg

Годинава Ријана беше подеднакво активна и во музичката и во модната сфера. Лансираше заедничка колекција со Пума, Диор, е нејзината козметичка линија „Fenty" е вистинска сензација.

fuse_tv.jpg

Покрај неа, на врвот од оваа листа се и Селена Гомез, Бела Хадид, Меган Маркл и Кејт Мидлтон.

fashion_bomb_daily.jpg

 

Објавено:
15 декември 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.007 пати