Неверојатна хемија: Гага и Купер првпат во живо ја отпеаја „Shallow“

28 јануари 2019

Лејди Гага викендов имаше концерт во Лас Вегас, а присутните ги изненади откако на сцена го повика Бредли Купер.

За оние што го гледале филмот, овој нејзин гест веројатно ќе ги потсети сите на сцената од филмот, кога тој ја повикува неа заедно да настапат.

„Еден многу добар мој пријател... Не знам дали го знаете, но неговото име е Бредли Купер. Тој го направи овој филм... „Ѕвездата е родена“. Па, ќе ризикувам малку... Бредли, ќе сакаш ли да се качиш и да ја отпееме оваа?“, го најави Гага, по што започнаа звуците од хитот „Shallow“. 

Публиката секако беше воодушевена, а на социјалните мрежи беа споделувани бројни видеа.

Ние ви пренесуваме дел од нив:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Enigma Daily (@enigmadaily) onJan 27, 2019 at 2:07am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @ladygagarazzii onJan 26, 2019 at 10:19pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Enigma Daily (@enigmadaily) onJan 26, 2019 at 11:23pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by bradga (@bradga_) onJan 26, 2019 at 11:33pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by GAGA_LIVE FAN PAGE (@gaga_live) onJan 27, 2019 at 12:45pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by bradga (@bradga_) onJan 27, 2019 at 9:05am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by bradga (@bradga_) onJan 26, 2019 at 11:01pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Joey Monroe (@joeymonroe) onJan 26, 2019 at 10:29pm PST

 

Објавено:
28 јануари 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
3.123 пати