Нина Бадриќ во романтично издание

9 мај 2019

Хрватската пејачка Нина Бадриќ нeодамна на својот Инстаграм профил се пофали со својот нов фустан. Се работи за трендовско парче кое сме сигурни дека многу од девојките би сакале да го имаат.

Креацијата е на познатата британска дизајнерка Александра Рич. Се работи за миди фустан со долги ракави и ролка. Во горниот дел е збогатен со три украсни копчиња.

Ракавите кај рамениците се со малку набори, а предниот дел на здолништето е збогатено со карнер. Фустанот е мошне популарен и поради животинскиот принт, кој е впечатлив, но не и преагресивен.

Пејачката го искомбинирала со бели чевли и одлично го носи!

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nina Badric (@badrich) onMay 8, 2019 at 11:58pm PDT

 

Објавено:
9 мај 2019
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.608 пати
Тагови: 
Нина Бадриќ