Нина Бадриќ со нова фризура како Џеј Ло

8 мај 2021

Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии со кои најави дека има нова песна, а наскоро и спот.

Воедно, таа се пофали со нова фризура, а со која многумина ги потсети на Џенифер Лопез.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Високо кренато полу-опавче и пуштена коса е фризура по која Џеј Ло е препознатлива со години и која често ја носи.

Сега ја видовме и Бадриќ со истата и добро ѝ стои.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Покрај фризурата, Нина вниманието во привлекува и во палто со интересен принт и белите сандали, кои дополнително ѝ ја истакнуваат фигурата.

Очилата на за сонце со синџир кои ги носи се апсолутен хит и потсетуваат на естетиката од почетокот на новиот милениум.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

 

Како ви се допаѓа изгледот на хрватската пејачка?

Објавено:
8 мај 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
429 пати