Новак и Јелена Ѓоковиќ во дует: Ти си моја чоколада

18 февруари 2020

После „Санремо“, тенисерот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ, продолжи со настапите.

Овој пат му се придружи и сопругата Јелена, на еден настан во Белград, а заедно ја испеаја „Ти си моја чоколада“.

Видеото и приказната како се случил дуетот, ја објави дамата на својот Инстаграм профил.

„Вечерва славевме љубов, доброчинителството и младите луѓе, идните лидери на нашата земја, со прекрасната претстава во „Ателје 212“, „Брод плови“, со нашите семејства, пријатели и донатори од фондацијата „Ѓоковиќ“. Нè повикаа на сцената и предизвикаа да пееме. На Новак убаво му дојде подготовката на „Санремо“, а јас... јас едноставно немам оправдување“, напиша Јелена.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) onFeb 17, 2020 at 4:35pm PST

 

Објавено:
18 февруари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
576 пати