Обожавателите: Ја сакаме старата Адел

12 февруари 2020

Британската пејачка Адел на музичката сцена се појави како девојка која има раскошен глас и некој килограм повеќе.

Но, токму тој изглед ѝ даде автентичност и умееше совршено да го носи.

Од лични причини, како што ќе наведе во едно интервју, пред сè здравствени и за да може да му биде што повеќе од помош на својот син, таа одлучи драстично да ги намали килограмите.

Денес има 46 килограми помалку, а нејзиното појавување на забавата на Бијонсе и Џеј Зи после „Оскарите“ предизвика бурни реакции.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele.club) onFeb 10, 2020 at 11:03am PST

На фотографијата таа носи тесен фустан со животински принт, со кој нејзиниот тенок струк уште повеќе дојде до израз, но обожавателите не се пресреќни.

Тие коментираат дека таа е непрепознатлива и дека како покрупна била далеку поубава.

„Сега изгледа како да е болна, претходно изгледаше прекрасно!“, „Не изгледа среќна“, „Не личи на себе“, „Изгледаше далеку подобро кога беше покрупна“, „Дали драстичната промена на изгледот може да ѝ влијае и на гласот“, „Ова е екстрем, зошто?“, „Правела ли некаква корекција на усните или лицето, непрепознатлива е“, се само дел од коментарите кои можат да се најдат на социјалните мрежи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@officialadelefanpage) onFeb 10, 2020 at 11:13am PST

Сепак, има и такви кои сметаат дека килограмите не ја одредуваат како личност и дека таа си е сепак истата Адел, како и тоа дека ако неа новиот изглед ја прави среќна, зошто воопшто би било тема на дискусија.

Но, ете сепак е, бидејќи коментарите не престануваат, како и објавите од сите светски медиуми.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by AdeleHero (@adelehero) onFeb 6, 2020 at 9:24am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Medyamagazini (@medyamagazini) onFeb 12, 2020 at 12:18am PST

Објавено:
12 февруари 2020
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
25.254 пати
Тагови: 
сцена Адел