Од црвениот килим на Кан

28 мај 2013

По завршувањето на престижниот Кански филмски фестивал на fashionel.mk наравивме ревизија на изгледите и вечерните фустани во кои познатите личности се појавија на црвениот килим на Кроазетата за време на бројните филмски премиери и на многуте модни забави.

 

Никол Кидман во модел на Армани Никол Кидман во модел на Армани

 

Соланж Ноулс во фустан на Стефан Ролан Соланж Ноулс во фустан на Стефан Ролан

 

 

 

Објавено:
28 мај 2013
Категорија: 
Сцена