Од црвениот килим на премиерата на новиот филм на Вуди Ален

23 јули 2013

Кејт Бланшет воодушеви на црвениот килим на американската премиера на својот филм „Синиот јасмин“. Премиерата на последното филмско остварување на Вуди Ален се одржа вчера во њујоршкиот музеј МоМа, а во филмот покрај Бланшет глумат Питер Сарсгард и Алек Болдвин.

 

За премиерата актерката Кејт Бланшет носи романтична креација со необичен крој на модната куќа Баленсијага

Кејт стајлингот го комплетира со накит од Van Cleef + Arpels и со чевли во боја како фустанот

 

Актерот Питер Сарсгард во костум од Диор

 

Соланж Ноулс избра креација од Прада

Џесика Харт

Алек Болдвин со сопругата Хиларија

Зосија Мамет

Аризона Мјуз

Објавено:
23 јули 2013
Категорија: 
Сцена