Омилените зимски комбинации од Инстаграм

29 декември 2021

Оваа зима модата на Инстаграм е урбана, топла, слоевита, повеќе лежерна, но не е изоставена ниту елеганцијата.

Пребарувајќи низ Инстаграм профилите на модните инсајдерки, стилистки и блогерки, наидовме на инспиративни идеи и предлози што оваа зима би можеле да имплементираме во нашиот имиџ.

Топлите макси капути, особено оние со ремен околу струкот се најчесто застапени, заедно со плетените ролки и џемперо – како неизоставен дел од зимската стилска униформа.

Но, откако се вратија приказните на „Sex and the city" и „Emily in Paris" на екраните, така се почесто оваа зима го забележуваме и нивното модно влијание, па секогаш вниманието на Инстаграм ни го одвлекуваат шик женствени комбинации со екстравагантни парчиња облека, впечатлив колор и модни додатоци како „шлаг на тортата".

Тука би сакале да ги спомнеме и Инстаграм профилите на 40+ блогерките кои се се поактуелни и се повредни за внимание, со смелите модни комбинации кои говорат во име на индивидуалноста и прецизно изградениот стил.

Направивме еден микс од различни стилови и ги одбравме нашите омилени комбинации на Инстаграм за оваа зима.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jull wilde (@juliannawilde)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jull wilde (@juliannawilde)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jull wilde (@juliannawilde)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jull wilde (@juliannawilde)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jull wilde (@juliannawilde)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jull wilde (@juliannawilde)

Објавено:
29 декември 2021
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.976 пати