Ова се најпопуларните дизајнерски музи

5 јуни 2013

Madonna for Louis Vuitton

Последните ангажмани на Сeн Лоран не` потсетија дека поп музичарите имаат долг стаж во светот на модната индустрија, поточно кампањи. Уште во 2009 година, Мадона беше заштитно лице на Луи Витон чантите, а Карл Лагерфилд истата година одлучи да ги ангажира Лили Ален и Ванеса Парадис како амбасадорки на брендот Шанел.

Лана дел Реј во Мулбери доби и своја чанта, а голем број ангажмани добиваат и мажите- Кол Смит за Сeн Лоран, Џорџ Крег за Бурбери или Џастин Тимберлејк за Том Форд. Ова се само дел од познатите музичко-модни соработки. Погледнете ги останатите.

 

Објавено:
5 јуни 2013
Категорија: 
Сцена