Ова се вистинските имиња на ѕвездите од светот на модата!

23 март 2015

Ако некогаш сте си помислиле зошто не се родивте со шик име како она на Ријана или модерно како на Суки Ватерхаус, не грижете се, тие не се нивните вистински имиња!

Голем дел од ѕвездите во модната и музичката индустрија ги промениле своите имиња во многу пократки или повпечатливи во чест на нивната кариера.

MICHAEL KORS - KARL ANDERSEN JR MICHAEL KORS - KARL ANDERSEN JR

Па така, вашата омилена Ријана се родила со името Робин Фенти, ИТ девојката Џиџи Хадид се родила како Јелена Нура Хадид, а дизајнерот Мајкл Корс како Карл Андерсен.

GIGI HADID - JELENA NOURA HADID GIGI HADID - JELENA NOURA HADID

Некои од нив за кои мислите дека имаат толку кул имиња, всушност се родени со сосема различни имиња кои дури и не можат да се изговорат!

IRINA SHAYK - IRINA VALERYEVNA SHAYKHLISLAMOV IRINA SHAYK - IRINA VALERYEVNA SHAYKHLISLAMOV

Во продолжение, дознајте кои се вистинските имиња на вашите омилени ѕвезди за кои веруваме дека ќе се изненадите!

Објавено:
23 март 2015
Категорија: 
Сцена