Палм Спрингс блесна во холивудски сјај

10 јануари 2014

1

Фестивалот на интернационалниот филм во Палм Спрингс се одржа неодамна, а е возбудлив бидејќи претставува еден од првите годишни фестивали и дава добар вовед во хитовите кои ќе се наградуваат на Златните глобуси и наградите од Академијата.

Ова издание на фестивалот го одбележаа две ѕвезди од 1990-тите и раните 2000-ти, Џулија Робертс и Сандра Булок. Џулија изгледаше одлично во креација на Гучи со леопард принт, додека изборот на Сандра е розов фустан со потпис на Алекс Пери, дизајнер чии креации во последно време често ги носи.

Вниманието го привлекоа и Бредли Купер и Метју Меконахи, едниот во елегантно одело со потпис на Том Форд, а вториот на Сен Лоран.

Дел од останатите гости и нивните модни избори погледнете ги во продолжение.

Бредли Купер во одело на Том Форд Бредли Купер во одело на Том Форд

Еван Мекгрегор Еван Мекгрегор

Ејми Адамс во фустан на Хуан Карлос Обандо Ејми Адамс во фустан на Хуан Карлос Обандо

Лупита Нионго во креација на Ели Саб Лупита Нионго во креација на Ели Саб

Мерил Стрип Мерил Стрип

Метју Меконахи во одело на Сен Лоран и Камила Алвес во Mikael D Метју Меконахи во одело на Сен Лоран и Камила Алвес во Mikael D

Наоми Харис во Неем Кан Наоми Харис во Неем Кан

Сандра Булок во креација на Алекс Пери Сандра Булок во креација на Алекс Пери

Том Хенкс и Џулија Робертс Том Хенкс и Џулија Робертс

Џејн Фонда Џејн Фонда

Џулија Робертс во Гучи Џулија Робертс во Гучи

 

Објавено:
10 јануари 2014
Категорија: 
Сцена