Паровите кои стилски ја обележаа 2017!

13 декември 2017

Од неформалниот изглед во уличната мода до најблескавите изданија на црвениот килим, оваа година во изминување, со својот перфектно усогласен стил вниманието го привлекоа неколку популарни парови.

Се издвоија од останатите поради тоа што нивното лично вложување во потребата да се остави исклучителен впечаток пред јавноста, е очигледно (и двојно). На листата која ја направи магазинот Elle се најдоа популарни актери, спортисти, пејачи, телевизиски водители...

Меѓу нив се и Џенифер Лопез и Алекс Родригез, Дејвид и Викторија Бекам, Криси Тиген и Џон Леџенд, Блејк Лајви и Рајан Рејнолдс, Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам, а периодов можеби и најмногу се зборуваше за Принцот Хари и Меган Маркл – новиот пар во кралското семејство, кои исто така се најдоа на листата на најстилски парови за 2017.

Криси Тиген и Џон Леџенд


Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс


Викторија и Дејвид Бекам


Џенифер Лопез и Алек Родригез


Принцот Хари и Меган Маркл


Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон


Сијара и Расел Вилсон


Селена Гомез и The Weeknd


Џеј Зи и Бијонсе


Мила Кунис и Ештон Качер


Џиџи Хадид и Зејн Малик


Џорџ и Амал Клуни


Кира Најтли и Џејмс Рајтон


Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

 

 Фото извор: Getty Images

Објавено:
13 декември 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
2.932 пати